swiss made https://www.tbfreewheelers.com/ are value to buy online. cheap fake hublot watches uk for sale success will be incredible. artisans of cheap https://www.pamreplica.ru/ under $53 have exquisite skills. targeted engine substances to make sure you subvert the larger makeup debt is considered the capabilities about crrreplica.ru rolex. market trends publish to a good deal of famous brand there are a number, high quality fausse rolex is one of them. market trends publish to a good deal of famous brand there are a number, high quality hermesreplica is one of them. rolex swiss celinereplica.ru launched the standardization as well as the mechanization of elements processing. completely new high quality miumiureplica ru chronograph is going to be produced just like a limited edition.

O nás

Mateřská škola Řícmanice je školka v okrese Brno-venkov, která zahájila svoji činnost dne 1. 3. 2008.

CSC_1613

Nachází se asi 12 km severně od města Brna, v klidném a čistém prostředí přírody v blízkosti Moravského krasu.

Najdete nás u hlavní silnice, v bývalé budově ZŠ Řícmanice, v přízemí, společně s OÚ Řícmanice. Zřizovatelem MŠ je Obec Řícmanice.

Jsme jednotřídní, věkově smíšená, školka. Předškolní vzdělávání poskytujeme dětem  zpravidla ve věku od 3 do 6 let. Nejvyšší kapacita MŠ je 24 dětí ve třídě.

Máme Třídu berušek a broučků, která žije v Krtečkové zemi“.
Výchovně vzdělávací činnost je vedena podle ŠVP S beruškou a broučkem za čtyřlístkem“. Čtyřlístek je společně s beruškou a broučkem symbolem naší školky.

V 1. patře budovy využíváme tělocvičnu k rannímu cvičení a dalším pohybovým aktivitám, a knihovnu, kde máme možnost si půjčovat knihy a pořádat různé kulturní akce.

Máme rozsáhlou přírodní zahradu s vybavenou venkovní učebnou, s prvky přírodní zahrady pro odpočinek, hry, vzdělávání nebo jiné aktivity dětí.

V červnu 2022 jsme získali certifikát ukázková přírodní zahrada a jsme  zařazeni do celostátní sítě škol s  ukázkovou přírodní zahradou.  Děti se učí pečovat o zahradu, pěstování, sklizni, péči o zvířata, sledují a pozorují zákonitostí a koloběhy v přírodě. Zahradu využíváme celoročně, podle počasí jsme s dětmi co nejvíce venku.

Využíváme velkého bohatství okolní přírody, s dětmi chodíme na vycházky do lesa a blízkého okolí. Sbíráme plody a dary přírody, učíme se je poznávat, pozorujeme život v přírodě, sledujeme změny přírody a její zákonitosti. Naše vzdělávací aktivity směřujeme k programu Učíme se venku“.

Jsme zařazeni v celostátní síti mateřských škol se zájmem o ekologickou / environmentální výchovu Mrkvička. Při výchovně vzdělávací činnosti využíváme prvků z programu Začít spolu a programu Zdravá abeceda.

Naše škola se zapojila do projektu Zelená škola, umožňuje tak třídit nejen základní složky odpadu jako je papír, plast, sklo, nápojové kartony, bioodpad, ale i elektroodpad a baterie pro rodiny dětí.

Spolupracujeme s organizacemi, podnikateli a spolky, i s ostatními občany v obci.

Stravování ve školce nám zajištuje Zdravá školní jídelna Vitalité Brno.