Ukázková přírodní zahrada

Pohádková přírodní zahrada vznikala postupně od roku 2008. Je rozsáhlá, členitá a zahrnuje spoustu různorodých zákoutí a center aktivit pro učení dětí, pozorování a zkoumání, odpočinek i hru. Je využívána celoročně a v jakémkoliv počasí. Zázemí tvoří „ Krtečkova“ venkovní učebna, jídelna i posezení u ohniště.

Zahradou provází pohádkové postavy. Naleznete zde vrbové týpí „U Sněhurky a sedmi trpaslíků“, vrbový tunel, skřítka „Zkoumáka“ v divokém koutku lučních rostlin spolu s rozkladem dřeva, bylinkovou spirálu „U Berušky“ , vyvýšené pěstitelské záhony “U Ferdy Mravence“, smyslový chodníček nedaleko „Ježkovníku“, biotopové jezírko včetně fontány na solární pohon a majáku, ovocné i okrasné keře a stromy, hmyzí domeček, hnízdiště ptáků, sběr dešťové vody, kompostování, hrací prvky a dřevěné naučné panely.

Pro osvěžení v teplých měsících zahrada nabízí hrátky ve vodním korýtku včetně bahniště, květinové mlhoviště, příjemné posezení u jezírka. Čas strávený na zahradě vám ukazují sluneční hodiny, průběh počasí můžete sledovat ve vybavené meteobudce. Milovníky včel pohladí na duši historický moravská klát.

Většina prvků zahrady je vyrobena jako jedinečný originál od rodičů dětí.

Zahrada je po domluvě s ředitelkou školy přístupna i veřejnosti, hned u vstupu jsou umístěna její pravidla užívání.

Fotogalerie z naší zahrady je k nahlédnutí zde: http://prirodnizahrada.eu/portfolio/pohadkova-prirodni-zahrada-ms-ricmanice/

Tento projekt je spolufinancován Státním fondem životního prostředí České republiky na základě rozhodnutí ministra životního prostředí.

Řídící orgán: Ministerstvo životního prostředí
Zprostředkující subjekt: Státní fond životního prostředí ČR